Blog

Najlepsza dieta.

Jeśli chcesz rozmawiać tylko o jedzeniu, bo ono jest najważniejsze, bo chcesz schudnąć, przytyć, poczuć się lepiej, nie mieć wzdęć, chodzić regularnie do toalety, obniżyć poziom cukru we krwi, obniżyć cholesterol, ciśnienie....

Czytaj Więcej

Jeść mięso czy nie?

Oto jest pytanie! Nie zamierzam odnosić się do kwestii etycznej dot. produkcji mięsa. Niemniej każdy z nas powinien pochylić się losem zwierząt hodowlanych.Bo jeśli wydaje Ci się, że ta kwestia nie dotyczy Ciebie i Twoich bliskich, to jesteś w błędzie.

Czytaj Więcej

Do serca przytul psa...

Animaloterapia. Znana od czasów starożytnych terapia z udziałem zwierząt. Obserwacje kliniczne jednoznacznie wskazują na terapeutyczny wpływ zwierzaków zwłaszcza psów, kotów, koni na zdrowie człowieka. 

Czytaj Więcej

Pokochaj latem gazpacho

Kiedy, jak nie latem? To miłość pełna energii, promieni słońca i radości.To hiszpańska "wodzionka" rodem z Andaluzji. I tak jak śląska "wodzionka" jest najprostszym daniem na świecie! Nie wymaga gotowania:)

Czytaj Więcej

Syrop z czosnku - jak zrobić?

Jesień idzie nie ma na to rady...O właściwościach czosnku, cytryny, miodu, wody  opowiadałam i pisałam już nie raz.Dziś zapraszam każdego do zrobienia z tych wszystkich składników syropu - prawdziwej torpedy w walce z wirusami i bakteriami.

Czytaj Więcej

Pleśnie w Twojej kuchni.

Pleśnie (grzyby) - to jedne z najbardziej powszechnych i  toksycznych substancji. Pojawiają się w powietrzu, w naszym domu (np. na ścianach, czy w łazienkach) oraz na jedzeniu.Pleśnie są z nami od zawsze.

Czytaj Więcej

Dr Google

Dr Google najlepiej zarabiający lekarz wszystkich specjalizacji.Przyjmuje swoich pacjentów na całym świecie. Jego gabinet jest otwarty 24 godziny na dobę.

Czytaj Więcej

Dzieckiem być.

Narodziny lata 60'  (uścislając, by pracować na własnym przykładzie 1965). Wychowana z kluczem na szyi, bym wtedy, kiedy rodzice w pracy mogła wejść do pustego przeważnie mieszkania.

Czytaj Więcej

Sezon na kleszcze!

Czy wiesz, że ilość  zachorowań  na boreliozę stale rośnie?Wracając z lasu, spaceru po łące pamiętaj by przejrzeć odzież. Może też warto wziąć prysznic. Czy wiesz, że bakteria borrelii to krętek..

Czytaj Więcej