Piramida 'żywienia' wg Polaka?

Jak donosi GUS koszyk zakupowy przeciętnego Polaka, to prosta recepta, jak skrócić sobie i swoim bliskim życie. 
  • Najwięcej wydajemy na PAPIEROSY! Dziś pali co czwarty Polak i trend mamy niestety rosnący. Szybko przybywa liczba palących kobiet i dziewcząt. Na nic podwyżki cen papierosów. Kiedy statystyczny Polak ma wydać w miesiącu 52 zł ( 4 x 13 zł) na papierosy nie widzi problemu, kiedy ma wydać podobna kwotę na diagnostykę płuc, uznaje, że go  nie stać...
  • Na drugim miejscu wśród wydatków znalazło się PIWO - mocne i wysokokaloryczne. Ale uwaga! Mamy styl! Wypijamy coraz więcej mocniejszych alkoholi , ale za to po cichu. W pracy (jak obserwują Panie sprzątające) wystarczy tzw. 'małpka' wypita w toalecie. Jesteśmy rekordzistami w piciu tzw. 'małpek'.
    W sondażach jednak oceniamy nasz stan zdrowia jako dobry i masowo deklarujemy, ze nasze zdrowie jest dla nas ważne.  Miłośnicy piwa muszą jednak wiedzieć, że napój ten ma wyższy Indeks Glikemiczny niż sama glukoza, że w piwie (4 g w 100 g) jest cukier, a właściwie maltoza, który to cukier w całości zamieniany jest na tkankę tłuszczową. Ale kto wypija 100 g piwa?! Wypijasz 2 kufle po 0,5 l ? Musisz wiedzieć, że to 40 g cukru (prawie 10 łyżeczek) zamieniającego się w tłuszcz.  Cukier= Otyłość= Problemy ze zdrowiem.
Co jeszcze sobie kupujemy i jemy w dużych ilościach, żeby szybciej umrzeć?

Mięsko i jego przetwory(więcej informacji (http://dietetyktychy.pl/blog/je%C5%9B%C4%87-mi%C4%99so-czy-nie ).
Więcej mięsa na talerzu, to większe ryzyko zachorowania na nowotwór jelita grubego. Dlaczego ten fakt nie przemawia do większości?

Spójrz w TV, posłuchaj radia.
Miliony wydawane przez koncerny farmaceutyczne na reklamę środków, które mają zaleczyć ZŁY TRYB NASZEGO ŻYCIA.
Statystyczny Polak to zgaga, wysoki cholesterol, bóle wątroby, gazy, wzdęcia, kiepska odporność (katar, przeziębienie, grypa), zaparcia...
Nie licz na wsparcie Państwa, które ograniczyło niemalże do zera wydatki na promocje zdrowego trybu życia. Dlaczego?
Jak nie wiesz, o co chodzi... to chodzi o pieniądze!
Jeśli paczka papierosów kosztuje 13 zł, producent zarabia 3 zł, a Państwo na akcyzie 10 zł, to z jakiego powodu niby ma liczyć się Twoje zdrowie?