DO SERCA PRZYTUL PSA...

Animaloterapia. Znana od czasów starożytnych terapia z udziałem zwierząt. Obserwacje kliniczne jednoznacznie wskazują na terapeutyczny wpływ zwierzaków zwłaszcza psów, kotów, koni na zdrowie człowieka. 
Przykłady?
Głaskanie i przytulanie kotów usprawnia zniekształcone kończyny nie tylko chorych dzieci, ale również dorosłych cierpiących na artretyzm. Kocia temperatura ciała to ok. 38 st. C. więc mamy i terapię ciepłem przy kontakcie z ręką człowieka i uśmierzanie bólu dzięki jonizującej ujemnie sierści naszego pupila:) Kot mruczy i uspokaja nas. To mruczenie jest jak masaż dźwiękiem mis tybetańskich, co daje efekt w postaci obniżenia ciśnienia krwi. A to pozwala na rzeczywiste obniżenie ryzyka zawału serca. 
I to wszystko kocia zasługa. Wystarczy przygarnąć kota, by być zdrowszym.

Koń jaki jest każdy widzi:) Ale nie każdy wie, że hipoterapia koduje w mózgu prawidłowy wzorzec chodu, nawet jeśli pacjent nigdy nie chodził. Taki np. konik polski podczas spokojnego chodu wprawia miednicę chorego pacjenta w ruch do przodu , na boki i  rotacyjny, co pobudza również równowagę i orientacje przestrzenną. Ciepło ciała konia, którego temperatura wyższa jest o 1-1,5°C od ludzkiego, sprzyja rozluźnieniu mięśni znajdujących się w stanie przykurczu. Hipoterapia na pewno poprawia ogólny stan zdrowia chorych z porażeniami, z zespołem Downa, czy stwardnieniem rozsianym. Osoby zdrowe korzystając kontaktu z koniem również mogą jedynie zyskać na zdrowiu, odstresować się, poprawić wydolność swojego organizmu.

Psia terapeutyczna siła znana jest chyba najbardziej każdemu z nas. Pies jako pierwszy został przez człowieka udomowiony. I wcale nie było mu z gatunkiem ludzkim zawsze dobrze. I dzisiaj tez bywa różnie. A psia miłość, wierność, bezgraniczne zaufanie to uczucia, których my ludzie potrzebujemy w swoim życiu najbardziej. Domowej dogoterapii, doświadczamy codziennie jedynie za miskę wody i karmy. Pies wyprowadza nas na spacer, dbając o naszą kondycję. Pies poprawia nam nastrój. O nic nie pyta. Kocha nas bezwarunkowo. Tęskni i  cieszy się na nasz widok. To czyni nas potrzebnymi, wyjątkowymi, dobrymi.

Zwierzaki pomagają nam nie tylko w sferze fizycznej, ale i psychicznej.
Motywują nas i  edukują. Tak!  Dzięki nim jesteśmy lepsi.


Morbi in sem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis. Suspendisse urna nibh, viverra non, semper suscipit, posuere a, pede.

asdadasdasd